Březen 2013

Povídky

24. března 2013 v 15:16 | lagunday |  Obecné
AhojUsmívající se
Stalo se vám někdy, že jste dostali z ničeho nic chuť napsat povídku, báseň nebo dokonce vlastní knihu? Pročítáte rádi takovéhle povídky vy sami? Tak to čtete správně!!!!

Pořádám novou soutěž s názvem NAPIŠ COKOLI! Je jedno, jestli vás táhne víc poezie, kniha, povídka nebo cokoli jiného. Prostě napište to, co zrovna cítíte a co vás napadne a zúčastněte se!

O co jde : napsat COKOLI a zaslat na e-mail lagunday@seznam.cz
A když vyhraju? : výtvory výherců zveejním na svém blogu (cambera.blog.cz)
Do kdy to trvá: soutěž trvá do 30.3 2013
Co ještě uvést do e-mailu : stačí jen jméno(nebo stačí je pezdívka) a samozřejmě váš výtvor
Téma : jakékoli, jak už je zmíněno o něco výše, pište, co cítíte a co vás napadne
Poznámka : nemusí to být dlouhé! stačí jen stručná povídka, poezie, básnička, bajka......nemusíte pst žádné dlouhé romány. je to jen pro zábavu a zpestření blogu a tak doufám, že vás soutěž bude bavit

Jestě nějaké ootázky? Napište na můj e-mail lagunday@seznam.cz. Na vaše výtvory se bude těšit! Vaše lagundy

Soutěž stále běží

14. března 2013 v 17:34 | lagunday |  Obecné
AhojUsmívající se
Jen připomínám, že stále běží soutěž na téma APRÍL. Bude ale končit už 17. 3. 2013 tak pokud máte ještě zájem, neváhejte a napište. Básně výherců zveřejním na svém blogu. Jak se zúčastnit najdete v rubrice články pod názvem POZOR SOUTĚŽ! Určitě se na vaše básničky budu moc těšit, ale pokud někdo bude mít zájem básničku napsat, ale nestihne to, není problém datum soutěže protáhnout a umožnit tak zájemcům více času na báseň. (Pište mi svou prosbu na e-mail lagunday@seznam.cz).

Snažila jsem se pro vás zorganizovat zajímavou a tvořivou soutěž a budu ráda, když se povede.

Dále bych vám chtěla sdělit, že přijímám stručné povídky a zveřejňuji je na svém blogu. Takže stačí napsat hezkou povídku a zaslat opět na můj e-mail.

Tak to bylo takové shrnutí soutěží, které pořádám. V budoucnu bych chtěla organizovat další.
Mějte se zatím krásně a přeji vám příjemný den. ÚžasnýS vyplazeným jazykem

Něco pro čtenáře

14. března 2013 v 17:15 | lagunday |  Obecné
AhojUsmívající se
Ráda bych se vás zeptala, jestli rádi čtete. Rozhodně je čtení skvělá záliba a tak bych si o něm chtěla trochu popovídat. Existují různé žánry a každý (jak jistě víte) si vybírá to, co ho baví. Také je vyvinutý žánr speciálně pro dívky a pro chlapce.
Ale jak vybrat tu správnou knížku? To bude možná problém. Já vám ráda ukážu nějaké typy a snad si vyberete.

Dívčí literatura


Viki Perryová má konečně úžasných třináct!

A v tomto zásadním roce svého života zažije opravdu pozoruhodné věci - mimo jiné okusí první pořádný polibek, nechá si růst vlasy kvůli dobročinnosti, uvědomí si, jak je důležité mít kamarádky na život a na smrt, a v okamžiku, kdy si její kluk až podezřele hodně všímá jisté dívky s kroužkem v nose, všem ukáže, že má zdravé sebevědomí a ví, co chce.
A ani doma u Perryů není nouze o vzrušení, neboť sestra Sandra končí studia, šestiletý bráška se rozkoukává po "velkém" světě, máma čeká neplánované miminko a je neustále v jednom kole, zatímco táta se snaží svými tradičními vtípky vzbudit úsměv na rtech každého člena Perryovic rodinky.
Třetí pokračování mimořádně úspěšné série bestselerové autorky Lauren Myracleové navazuje na populární tituly JEDENÁCT a DVANÁCT, ale pobaví vás i zcela samostatně. Viki má totiž nezapomenutelný smysl pro humor a její kuráž a optimistický pohled na svět jsou nakažlivé.

Vtipné a zábavné
Nenechte si ujít další báječné pokračování zápisků úžasného Grega Heffleyho! Jsou letní prázdniny - počasí je skvělé a všechny děti si užívají venku. Tak kde vězí Greg Heffley? Je zalezlý doma a za zataženými závěsy hraje videohry. A moc si tuhle svoji verzi léta užívá - žádné povinnosti, žádná pravidla. Ovšem Gregova máma má očividně jinou představu o ideálním létě... plnou venkovních aktivit, které rodinu "udržují pohromadě".


Fantasy

Šestá kniha z řady Moderní díla fantasy.
Mladý Galen Waylock je posledním strážcem snové brány, za níž vyčkává prastaré zlo lačnící po světě lidí. Galenova rodina ji střežila po tisíc let a snášela posměch světa, který tuto hrozbu pustil z hlavy coby pouhý mýtus. Nyní se v hlubinách probouzejí přisluhovači Temnoty a dlouhé, předlouhé roky služby jsou u konce. Zdá se, že Galenova trpělivá oddanost se vyplatila.
Ale vše je jinak. Novodobé ideály lidské důstojnosti a svobody se takzvané Moci Světla nezamlouvají. Ať už v konečné válce mezi temnotou a světlem zvítězí kdokoli, lidstvo bude odsouzeno buď ke shovívavému, anebo zlovolnému područí. A tak Galen volí třetí možnost: nechá spící Bojovníky Světla dřímat. Zapovězených čarovných zbraní se chopí on sám se svými společníky. Následují zrady, vraždy a pohromy. Smrtelníci musí čelit houstnoucí Temnotě bez pomoci. Poslední Strážce Věčnosti je ambiciózní a překrásně napsané hrdinské dobrodružství, jež Johna C. Wrighta představuje jako výrazného spisovatele žánru fantasy.

Optické klamy

13. března 2013 v 14:33 | lagunday |  Obecné
AhojUsmívající se
Dnes sem si pro vás připravila článek o optických klamech a jeden vám hned ukážu.

Pozorně se dívejte na černou tečku uprostřed srdíčka a neuhybejte pohledem. Prostě se soustřeďte jen a jen na tu černou tečku. Vydržte tak asi půl minuty (nemusíte to měřit, prostě jen tak odhadněte) a pak se hned podívejte na zeď. A výsledek? Na zdi uvidíte celý obraz srdíčka. Úžasný
Tak co, vyzkoušeli jste? Jednoduché a účinné.......

Básničky

12. března 2013 v 18:24 | lagunday |  Obecné
Zdravím všechny své čtenářeÚžasný
Téma tohoto článku je poezie. Určitě se vám stalo, že jste si ve škole museli vybrat báseň a tu pak zpaměti předříkat před tabulí. Nebo jste se dostali třeba na recitační soutěž. Někdo má dokonce na poezii talent a ani o tom neví. A je škoda tohoto nadání nevyužít! Proto vám chci ukázat básničku, která není až tak těžká a můžete ji třeba na něco využít. Nebo z ní načerpat inspiraci. Zvlášť ten, kdo byl u moře se do ní dokáže krásně vcítit.

Jiří Žáček
České moře

České moře, dárek od Shakespeara,
pohádkový omyl, který potěší,
cosi jako láska, naděje a víra,
moře pro neplavce, moře pro pěší,

moře bez vody a bez příboje,
nekonečné moře všeho, co bys chtěl,
moře mrtvých mýtů, moře nepokoje,
moře utonulé v buňkách našich těl,

moře sebeklamů, moře nebezpečí,
moře, které mumlá vyhynulou řečí,
zamořené moře, moře našich dob,

moře, z něhož zbyly útesy a břehy,
zkamenělé moře milosti a něhy,
moře hoře, naše kolébka i hrob.


Tak co, líbila se vám? Já myslím, že je hezká. Alespoň se nad ní můžete zamyslet a třeba popřemýšlet......

Pozor soutěž!

12. března 2013 v 17:56 | lagunday
AhojUsmívající se
Rozhodla jsem se pro vás uspořádat novou soutěž. Snad vás bude bavit.

Zadání soutěže zní takto: musíte složit básničku na téma apríl. Samotné slovo APRÍL se v básničce nemusí vyskytovat, ale musí v ní být něco s aprílem spojené.
Kam básničku poslat: básničky mi posílejte na e-mail lagunday@seznam.cz
A co potom?: soutěž bude končit 17. 3. 2013 (tedy v neděli) a v průběhu následujícího týdne se dozvíte výsledky. Tři nejlepší básně zveřejním na svém blogu (cambera.blog.cz)
Co napsat do e-mailu?: do e-mailu napište básničku (samozřejmě) a pak už jen vaše jméno (křestní, ale pokud nechcete uvádět ani to, stačí nějaká přezdívka)

Těším se na vaše básničky a doufám, že vás soutěž bude bavit. Pokud se ještě chcete na něco zeptat, pište na lagunday@seznam.cz. Nezapomente, že soutěž končí 17. 3. 2013.
Vaše lagunday

Úvodem

12. března 2013 v 14:52 | lagunday
AhojUsmívající se
Ráda bych vás přivítala na svém blogu a doufám, že vám mé články budou bavit. Ráda vám také zprostředkuji různé soutěže jako takové malé zpestření. Pokud budete mít nějaké zajímavé téma na článek a budete chtít, abych ho zveřejnila, nebojte se napsat na můj e-mail lagunday@seznam.cz.
Příjemnou zábavu a veselé čtení.
Vaše lagunday